Statystyki drużyn 1 ligi Wrocław w sezonie 2010/2011

• autor: buszmen85, 2011-07-02 13:23

Nasza liga i drużyna w liczbach. Zachęcam do lektury :).

100% rozmiar: http://img11.imageshack.us/img11/1593/statystyki1o.jpg

Porównanie z innymi drużynami:

Średnia liczba strzelonych goli w meczu:  5,06.  Gorszymi statystykami prezentuje się tylko 5 zespołów:  Screamz Wrocław, Alkopoligamia, Interregional, Sparta Wrocław, Ostry Boys.

Średnia liczba straconych goli w meczu:  6,17.  Statystycznie mamy lepszą obronę od 15 zespołów:  FC 72 Wrocław, WTF, Wiadrowcy, Tur Wrocław, Sokół Południe,  Czarni, Alkopoligamia, Interregional, FC Błonie,  Sparta Wrocław,  Huby Team United, Mokrzański KS, Kuźniki,  Ostry Boys,Klub Miłośników Browara.

Średni bilans bramkowy: -1,11. Niestety ujemny ale i tak wyprzedzamy 10 zespołów. :  WTF, Tur Wrocław, Sokół Południe,  Alkopoligamia, Interregional, Sparta Wrocław,  Mokrzański KS, Kuźniki, Ostry Boys, Klub Miłośników Browara.

Średnia liczba wszystkich bramek w meczu: 11,22. Tylko w spotkaniach 6 drużyn pada mniej goli.

Porównanie z poprzednim sezonem:

100% rozmiar: http://img14.imageshack.us/img14/6710/statystyki3.jpg

Wnioski:

Liczby nie kłamią, sezon 2010/2011 w nie wygląda zbyt kolorowo. Ujemny bilans w spotkaniach ma bezpośrednie odzwierciedlenie w naszych statystykach, przeciętnych statystykach. Szału nie ma, bo gdy przyrównamy z innymi zespołami to w ataku jesteśmy na 19 miejscu, w obronie na 9, w bilansie bramkowym na 14. Najwyżej bo na 7 jesteśmy w tej najistotniejszej, w punktacji i to mimo wszystko cieszy.

Ze statystyk wynika, że naszą najmocniejszą stroną jest defensywa. To wynika choćby ze składu Beyzymów, gdzie w kadrze najwięcej jest obrońców. Ale również ze stylu gry, w którym wszyscy zawodnicy bronią. Nie zapominajmy, że statystyki znacznie popsuły wysokie porażki 3:12 z FC 72, 11:17 z Wiadrowcami, 5:14 z Victorious. Bez tych wpadek bylibyśmy z pewnością w czołówce ligi.

Statystyki z sezonu 2009/2010 są bardzo zbliżone do tych z właśnie zakończonego. Tracimy o 0,04 bramki na mecz mniej ale za to strzelamy 0,49 mniej.  Ta druga statystyka odnośnie średniej liczby goli w spotkaniu jest niepokojąca. Zauważmy, że w naszych meczach na tle innych ekip pada relatywnie mało bramek 11,22. Gdyby założyć, że w 2 meczach przegrywamy 5:6 to ta różnica do poprzedniego sezonu dałaby nam jedną bramkę więcej (2x 0,5). Zamiast dwóch porażek, byłoby 5:6 i 6:6. Jest różnica ? Jest.

Najważniejsze, zostawiłem na koniec. Statystyki są ważne, ale w naszej lidze trzeba brać je z przymróżeniem oka. Choćby dlatego, że zespoły rozgrywają różna ilość spotkań. Trudno o rzetelne porównanie do zespołu, który rozegrał tylko 2 spotkania.

autor: buszmen85 2011-07-03 18:38:00

Profil buszmen85 w Futbolowo brawo Sebuś, postarałeś się ;)