Podsumowanie sezonu 2008/2009!

• autor: maras357, 2009-08-06 14:06
Gdy rozpoczęliśmy przygodę z Playareną nikt nie przypuszczał, że od razu w pierwszym sezonie awansujemy do 1 ligi i to po rozegraniu tylko połowy sezonu.
Na pewno pozwoliła nam na to szeroka kadra i częste rozgrywnie meczy, ale wygrywanie jest zasługą naszych umiejętności, które pokażemy w przyszłym sezonie w 1 Open lidze. Drużyna się rozwija, co cieszy i od pierwszego meczu w nowej lidze wystąpimy w naszych klubowych strojach.

Nasz początek w playarenie nie był najlepszy, co prawda zaczęliśmy od zwycięstwa z Grunwaldem Wrocław ekipą naprawdę dobra jak na salony 2 Open ligi, lecz w późniejszych meczach graliśmy w kratkę. Cztery następne mecze przyniosły już tylko połowę możliwych punktów, przegrana w słabym stylu z drużyną PP Team, później rewanż z tą drużyną wygrany, po ciężkim meczu bo zwycięstwo tylko jedną bramką. Wysoka przegrana z Demonami Futbolu(5:14) i wygrana z drużyną Popłoch wśród dziewczyn. Następne 5 kolejek przyniosło, aż 4 porażki i tylko 1 zwycięstwo. Beyzymowie jednak nie poddają się tak łatwo i powiedzenie "Trening czyni Mistrza" chyba jest najbardziej trafne w naszym przypadku. Miesiąc maj rozpoczęliśmy pełni nadziei i wiary we własne umiejętności, co pokazało 10 spotkań, które rozegraliśmy w tym miesiącu z czego, aż 9 meczy było zwycięskich, w tym zwycięski rewanż z liderem tabeli drużyną Red Devils(13:8). Wniosek nasuwa się jeden, brakowało nam ogrania, a fakt, że niektórzy zawodnicy do gry w piłkę wracali po pół rocznych przerwach mówi sam za siebie, ale już ten problem mieliśmy za sobą. Jak w każdej drużynie nadeszły chwile słabości i w następnych 5 meczach wygraliśmy 2 razy, był jeden remis i 2 porażki w tym jedna w bardzo słabym stylu z Najebką. W tym momencie nadszedł spadek formy i kontuzje, ale na szczęście były to problemy chwilowe. Kontuzjowani zawodnicy powoli wracali do gry, forma wzrastała po 3 meczach wygranych, wzrosła do tego stopnia, że we wszystkich meczach do końca sezonu(siedmiu) nie traciliśmy więcej niż 3 bramki na mecz, a strzeliliśmy w nich aż 98 bramek! Kto by się spodziewał, że drużyna która się dopiero kształtowała na salonach playareny stanie się 3 potęgą 2 ligi Open w pół sezonu?!

Trochę statystyk:
Najlepszą obronę w naszej lidze miała drużyna DEMONY FUTBOLU na drugim
miejscu w tej chlubnej statystyce uplasowała się formacja obronna FC
Oyca Beyzyma w TOP 3 obron ligi znalazła się jeszcze Żytnia Wrocław.

Seria 9 zwycięstw z rzędu została pobita na 10 wygranych i można ją jeszcze przedłużyć .

Najlepsi według Waszych ocen TOP5:
1. Piotr Rydzak                     8.54 (26 głosów)
2. Tomasz Naryniecki         8.53 (17 głosów)
3. Marcin Wekiera                8.46 (26 głosów)
4. Maciek Swół                     8.46 (13 głosów)
5. Rafał Stachowicz             8.45 (11 głosów)

Najlepsi asystenci sezonu 2008/2009 TOP5:
1. Paweł Przyk                       43 asyst
2. Sebastian Frączek            27 asyst
3. Marek Kopaczyński          26 asyst
4. Marcin Wekiera                 18 asyst
5. Arkadiusz Rożniatowski  17 asyst

Najlepsi strzelcy sezonu 2008/2009 TOP5:
1. Paweł Przyk                       60 bramek
2. Karol Podgorski                45 bramek
3. Marek Kopaczyński          29 bramek
4. Marcin Wekiera                 19 bramek
5. Arkadiusz Rożniatowski  17 bramek

Najskuteczniejsi zawodnicy 2008/2009 TOP5:
1. Łukasz Strójwąs                3 bramki na mecz
2. Paweł Przyk                      2.8 bramki na mecz
3. Karol Podgorski              2.5 bramki na mecz
4. Marcin Wekiera               2.1 bramki na mecz
5. Marek Kopaczyński         1.7 bramki na mecz

Gratulacje za te osiągi i na nowy sezon życzymy jeszcze lepszych statystyk ;]

Na koniec podziękowania dla naszego kapitana za poświęcenie ogromu czasu na umawianie się z drużynami oraz informowanie zawodników naszej drużyny o meczach. Kawał dobrej roboty i jak na kapitana przystało Seba ominął tylko jeden mecz podczas naszej przygody w playarenie w 2 lidze.

autor: PRYKU87 2009-08-07 21:01:48

Profil PRYKU87 w Futbolowo W następnym sezonie będzie lepiej ;>