nasz profil

Aktualności

Boka Żuniors vs FC Ojca Beyzyma

• autor: buszmen85, 2009-09-12 23:25
W sobotę 12 września 2009 roku został rozegrany mecz 2 kolejki między FC Ojca Beyzyma a Boka Żuniors. Spotkanie odbyło się na boisku na Skwierzyńskiej. Niebo było  mocno zachmurzone, a temperatura oscylowała w okolicach 20 stopni Celsjusza. Z winy Demonów Futbolu mecz rozpoczął się z 40 minutowym opóźnieniem. Maras podaje do Dawida, zaczynamy..

Wielu Beyzymów z różnych powodów nie mogło się zjawić na dzisiejszy mecz. Mimo to frekwencja nie była najgorsza. Stawili się: Młody, Filipowski, Wujas, Seba, Kozioł, Puyol, Dawid, Gus, Maras oraz testowo Bartek (znajomy Dawida).

Pierwsze minuty przyniosły trochę niepewności. Brakowało co niektórym rozgrzewki tuż przed samym meczem. Mimo małego chaosu w naszych szeregach nie straciliśmy gola a nawet jednego zdobyliśmy. Gus przejął niecelne podanie obrońcy Boki i strzałem zmieścił piłkę między nogami bramkarza. Boka nacisnęła, a Beyzymowie się cofnęli na własną połowę  czekając na kontry. Takie się nadarzyły, ale niestety bez pożytku bramkowego. Niektóre sytuacje podbramkowe były naprawdę dobre, ale brakowało wykończenia. Ofensywa Boki w końcu przyniosła efekt i to w najmniej spodziewanym momencie. Nie najmocniejszy strzał z dystansu Filipowski odbił przed siebie, zamiast pewnie złapać. Do dobitki dobiegł napastnik Boki, było 1:1. To był fatalny błąd naszego bramkarza. Do końca połowy obie drużyny próbowały strzelić drugą bramkę. Udało się to rywalom. Silny, celny strzał w prawy dolny róg bramki i przegrywaliśmy.  1:2 do przerwy.

Na drugą połowę na bramkę wszedł Młody. Od początku ruszyliśmy do przodu. Mieliśmy nadziejami na jak najszybsze wyrównanie wyniku. Beyzmowie grali bez polotu, ale udało się. Po rzucie rożnym piłka po podaniu Maras została wycofana na lewy narożnik pola karnego a tam ładnym strzałem z dystansu popisał się Wujas. Uderzenie nie był najmocniejsze, ale lekki rykoszet po nodze zrobił swoje i było 2:2. W tym momencie Beyzymowie stanęli. Braki kondycyjne były aż nadto widoczne. Boka była wybiegana, ruchliwa i szybka. Nasi piłkarze nie nadążali za akcjami i z wyniku 2:2 zrobiło się 2:6. To był widok słabości i bezradności. Nic nie wychodziło, a nawet klarowne sytuacje jak sam na sam z bramkarzem były marnowane. W samej końcówce udało się wreszcie odczarować bramkę przeciwnika. Strzał Marasa wypluł bramkarz ale przy dobitce Dawida był już bez szans. To dodało trochę animuszu naszej drużynie. Żwawiej ruszyliśmy do przodu, co przyniosło kilka klarownych sytuacji. W jednej z nich Dawida znalazł się w polu karnym z piłką i zamiast uderzać za bardzo zwlekał. To był obraz Beyzymów tego dnia. Boka miała wiele sytuacji po kontrach ale strzeliła jeszcze tylko jedną bramkę. Wynikiem 3:7 zakończył się mecz. Mecz, który przegraliśmy kondycyjnie...