Charytatywny turniej w Grodkowie

• autor: maras357, 2009-12-06 01:20
Dzięki zaproszeniu od organizatorów Beyzymowie mieli możliwość zagrania w turnieju charytatywnym w Grodkowie. Jak nam poszło? Kto został naszym najlepszym zawodnikiem? Dowiesz  sie z newsa.

Pierwszego dnia mikołajkowego turnieju była faza tzw. "grupowa", mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W turnieju wystąpiły drużyny takie jak: KS Tur Wrocław, FC Ojca Beyzyma, Urząd miasta Grodków, Monari Grodków, Sparta Wrocław oraz KWS. Beyzymowie stawili się w składzie: Stanik, Seba, Sprzedo, Boban, Maras, Tomek oraz Pryku. Mecze rozgrywane były 14 minut (7 minut połowa) systemem 4 zawodników w polu plus bramkarz.

Pierwszy mecz : Monari Grodków - FC Ojca Beyzyma 2-0
Na pierwszy ogień trafił nam się faworyt turnieju, lokalna drużyna Monari jest typową halówkową ekipą grającą w różnych turniejach. Mecz zaczęliśmy nerowo jednak z czasem zaczęliśmy grać odważniej. Kapitalnie bronił Stanik jednak to nie wystarczyło w tym meczu na faworyta mimo tego, że mecz był wyrównany.

Drugi mecz : FC Ojca Beyzyma - Sparta Wrocław 2-1
W drugim spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z ekpią grającą w naszej lidze Playareny. Mecz rozpoczęliśmy tym razem lepiej, na prowadzenie wyszliśmy po przejeciu Tomka, który ładnie podał do Marasa, a ten do pustej bramki trafił. W jednej z nielicznych akcji Sparcie udało się wyrównać. Jednak dobrze dysponowany w tym meczu Tomek ustalił wynik meczu strzelając po ziemi zza pola karnego.

Trzeci mecz : Urząd Miasta Grodków - FC Ojca Beyzyma 2-5
Kolejny nasz mecz to już popis w wykonaniu Beyzymów. Skuteczność wysoka, dobra gra w obronie poskutkowały obfitą zdobyczą bramkową i małą stratą "z tyłu". Bramki w tym spotkaniu strzelali: 2 Tomek, 2 Maras oraz 1 Boban.

Czwarty mecz : FC Ojca Beyzyma - KWS 0-2
Przedostatni nasz mecz był bezpośrednią walką o drugie miejsce. Jednak szybko się okazało, że mieliśmy w tym dniu mało zmienników i w tym meczu już sił brakowało by powalczyć o lepszy wynik spotkania.

Piaty mecz : KS Tur Wrocław - FC Ojca Beyzyma 2-2
Mecze z Turem można już określić mianem derbów Playareny. Obie drużyny znają się doskonale, w meczu nikt nie odstawia nogi, ale poza boiskiem to dobrzy znajomi. Statystyka Turów przed tym meczy była bardzo słaba przegrali wszystkie mecze i dodatkowo nie udało im się zdobyć bramki. Jednak w ostatnim meczu z nami dzięki 4 zmianom w trunieju na 2 Beyzymów mieli trochę wiecej sił jeszcze do gry. Tur objął prowadzenie i tym samym zdobyli pierwszą swoją bramkę w turnieju. Nasza drużyna jednak sie nie poddała i mimo braku sił najpierw wyrównał Boban, a chwilę później na prowadzenie wyprowadził nas Sprzedo. Brak sił okazał się jednak zbyt dużym problemem w tym meczu i straciliśmy kolejną bramkę. Trochę szczęscią zabrakło jednak w kilku sytuacjach. Najpierw po rajdzie przez pół boiska w spojenie bramki trafil Maras. W ostatniej minucie strzelał z dystansu Seba. Jego strzał obronił Filipowski, który jeszcze leżąc na ziemi zdołał jakimś cudem wybronić dobitkę Sprzedy. Szczęście tego dnia było po stronie Turów, w jednej z sytuacji, jaką miał Tomek, piłka po jego strzale odbiła się od jednego słupka, potem od przeciwległego słupka i wróciła w pole karne. Mecz był stosunkowo wyrównany i otwarty.

Dzięki zdobytym 7 pkt, awansowaliśmy do drugiej fazy turnieju z 3 miejsca, jak na debiut jest to naprawde dobry wynik. W demokratycznych wyborach drużyny "Najlepszym zawodnikiem" został Tomek Stanowski vel Stanik. W nagrodę dostał breloczek z herbem Grodkowa oraz torbe z herbem Grodkowa, którą przeznaczył na użytek klubu. W zdjęciu newsa znajduje się "puchar" pamiątkowy, który dostaliśmy za udział w turnieju.

Z sześciu występujących drużyn do niedzielnych półfinałów awansowały: Monari Grodków, Urząd Miasta Grodków, KWS Grodków i oczywiście nasza drużyna. Z turniejem pożegnała się Sparta Wrocław oraz gospodarze Tur Wrocław, którzy dopiero w ostatnim meczu strzelili swoje pierwsze bramki.

Jutro druga faza, jak nam poszło przekonacie się już niedługo.

autor: Sprzedo 2009-12-06 16:27:41

Profil Sprzedo w Futbolowo 2 miejsce ajajajeeoooo :D

autor: buszmen85 2009-12-06 19:18:07

Profil buszmen85 w Futbolowo

and the samba starts.. :D

autor: Sprzedo 2009-12-06 19:20:31

Profil Sprzedo w Futbolowo no właśnie nie było samby !

autor: buszmen85 2009-12-06 19:22:28

Profil buszmen85 w Futbolowo

bo nie było energii i sił.. ale może innym razem ;)