nasz profil

Aktualności

Mistrzostwa Świata rozpoczęte

• autor: maras357, 2010-06-12 13:50

Mistrzostwa Świata się zaczęły, część z nas elegancko w pubach rozpoczęła śledzenie poczynań gospodarzy i rywali z ich grupy. Reszta zapewne oglądała chociaż jeden z wczorajszych meczy. O pierwszych meczach w newsie.

Pierwszy mecz na pewno nie rozczarował, Meksyk grał bardzo ofensywnie i zamykał broniące się RPA na swojej połowie, czekające na kontry. Piękną bramkę i pierwszą bramkę Mistrzostw strzelił zawodnik o jakże egzotycznym nazwisku Tshabalala i gdy wydawało się, że RPA zrobi pierwszy krok do wyjśćia z grupy zdobywając 3 pkt okazało się, że piłkarze z Afryki muszą jeszcze popracować nad pułapkami offsidowymi. Meksyk zdobył bramkę po bardzo ładnym przyjęciu piłki przez Marqueza i wykorzystaniu sytuacji z zimna krwią. Mecz zakończył się podziałem punktów, w którym to jednak Meksyk pokazał bardzo ładną grę i ofensywną taką jaką kibic lubi. Kontrowersje pozostaną po sytuacji, w której Meksyk zdobył bramkę po odgwizdanym przez sędziego spalonym, każdy kto widział ten mecz interpretuje to po swojemu jednak wydaje się, że była to słuszna decyzja. Co do meczu Urugwaj - Francja to chyba każdy się zawiódł, a niektórzy mogli nawet zasnąć na tym meczu. Warte zapamiętania z tego meczu jest chyba tylko to, że Nicolas Lodeiro wszedł w 61 minucie meczu z ławki rezerwowych , a już w 81 minucie zszedł za drugą żółta kartkę w konsekwencji pierwszą czerwoną na Mistrzostwach. Podział punktów w każdym ze spotkań pierwszej grupy dziwi, miejmy nadzieje, że w meczach następnych grup, będzie jak najmniej meczy podobnych do meczu Francuzów. Napewno mecz Korea Południowa - Grecja nie rozczarowuje jest 20 minuta meczu, a Koreańczycy prowadzą już od 7 minuty 1-0 ! Wracam do oglądania, sam stawiałem na Greków ;)