Mistrzostwa Świata zakończone!

• autor: maras357, 2010-07-14 14:25

Mistrzostwa Świata się zakończyły jak i również typerka. Krótkie podsumowanie Mistrzostw.

"Hiszpania mistrzem świata !" to najczęstszy tytuł ostatnich gazet sportowych jak i Beyzymapress.pl. Po dość wyrównanym meczu Hiszpanów z Holendrami, w którym dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzce, Mistrzowie Europy zdobyli Mistrzostwo Świata. Jednakże mimo, iż dla wielu byli faworytami całego turnieju to nie grali fascynującej piłki, strzelając w nim zaledwie 9 bramek w 7 meczach. Holendrzy, również nie grali zbyt wielkiej piłki w tym turnieju, tak jak zwycięska drużyna byli po prostu skuteczni. Strzelili jednak 12 bramek w 7 meczach. Moim zdaniem patrząc na te dwie drużyny bardziej na Mistrzostwo zasłużyli Holendrzy w przekroju turnieju, którzy wygrywali każdy mecz, aż do finału, a i w nim nie byli wiele gorsi, a seria 25 meczy bez porażki pokazuje, że byli w naprawdę dobrej formie. Moim faworytem byli Holendrzy, wygrali Hiszpanie, ale to inna drużyna bardziej zasłużyła sobie na pierwsze miejsce w tym turnieju. Niemcy drużyna wielonarodowa, bardzo młoda, ale grali chyba najładniejszą i najbardziej efektowną piłkę. To prawda przegrali z Hiszpanią, ale strzelili 16 bramek w 7 meczach, w których to pokonali Anglików i Argentyńczyków strzelając im po 4 bramki! Robi wrażenie w porównaniu z Hiszpanami, którzy poza fazą grupową wygrywali każdy mecz skromnie po 1:0. Nigdy kibicować tej drużynie nie będę, ale trzeba im oddać, że grali w tym turnieju najładniej dla oka. Pozostała jeszcze jedna drużyna, o której warto napisać to zespół jedyny niepokonany na tych Mistrzostwach. Drużyna skazywana na porażkę, w każdym meczu, a jednak starzy Mistrzowie Świata Włosi nie potrafili nawet pokonać drużyny Nowej Zelandii. Tak, to ta drużyna była niepokonana na tym turnieju, bo Hiszpanie przegrali ze Szwajcarami w grupie, a niepokonani zawodnicy kraju, którego sportem narodowym jest rugby( 1 miejsce w światowym rankingu), zremisowali 3 krotnie i wrócili do domu niepokonani.

Nagrody:

Złotego buta turnieju dostał Niemiec Thomas Mueller oraz nagrodę dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Tytuł dla najlepszego bramkarza Mistrzostw Świata 2010 i statuetka Złotej Rękawicy powędrowała do Hiszpana Ikera Casillasa. Urugwajczyk, Diego Forlan został wybrany najlepszym piłkarzem i otrzymał Złotą Piłkę. Hiszpanie natomiast otrzymali nagrodę Fair Play.

Typerka:

Tabela przedstawia się w następujący sposób:

Jak widać zwycięzcą zostały użytkownik Bandur, któremu gratulujemy. Niedługo więcej informacji związanych z zakończeniem typerki MŚ i z rozpoczęciem nowej sezonu PA.

autor: ptakdodo 2010-07-15 23:37:37

Profil ptakdodo w Futbolowo ja też chcę jakąś nagrodę, a przynajmniej mój nick na koszulkach Beyzymów....