Statystyki prawdę ci powiedzą

• autor: buszmen85, 2010-11-12 16:26

Ostatnie mecze nie napawają optymizmem, punktów brakuje. W celu zdiagnazowania przyczyny przygotowałem bieżące statystyki z naszej ligi. Może nie jest tak źle jak nam się wydaje ?. Zapraszam gorąco do dyskusji.

Pod tym linkiem znajdują się zbilansowane aktualne statystyki z 1 ligi Playareny. Tak, tak lubię piłkarskie menadżery :).

Bardzo ważna rzecz, nie można brać tych statystyk na poważnie. Drużyny rozgrywają nierówną ilość spotkań i trudno o rzetelne wyciąganie wniosków.

Zacznijmy od goli strzelonych przez nas zespół. Zdobyliśmy ich w tym sezonie 52 co daje średnią 4,73 na mecz. Gorszych pod tym względem jest 6 zespołów - Alkopoligamia, Pogromcy Faworytów, Interregional, Ostry Boys, Boka Żuniors i Sparta Wrocław.

Czas na gole stracone na mecz. Straciliśmy już ich 80 co daje średnią 7,27 na mecz. Statystycznie gorszą obronę ma 9 zespołów: WTF, Wiadrowcy, Czarni, Sokół Południe, Nankatsu, Redeco, Klub Miłośników Browara, Boka Żuniors oraz Sparta Wrocław.

Średni bilans bramkowy jest niestety ujemny -2,55 goli na mecz. Gorszy posiada 5 zespołów:  WTF, Sokół Południe, Klub Miłośników Browara, Boka Żuniors oraz Sparta Wrocław.

Ostatnia tabela jest ciekawostką. Na naszych meczach średnio pada 12 bramek co jest poniżej średniej ligowej, która wynosi 14,01.

Ogólnie rzecz biorąc statystyki mamy bardzo zbliżone do Tura Wrocław tyle, że oni mają 2 razy więcej punktów ;).

Statystyki mają to do siebie, że ogromne znaczenie mają wyniki skrajne. W naszym przypadku można podać 3 takie mecze. Statystyki obrony znacznie pogorszyły -  FC 72 Wrocław 2:13 i  z Wiadrowcami 11:17 (to na skutek braku obrońców). Jeśli o atak to mimo gry w przewadze przez większość spotkania i mimo wygranej strzeliliśmy tylko 3 bramki Żytniej Wrocław. Czy to nie było za mało ?. Z drugiej strony, gdyby nie patrzeć w  same liczby możemy wspomnieć o Spartanie 8:12 i  TB 5:7. Z samych rezultatów to nie wynika, ale wkońcu tabela nie uwzględnia sytuacji zmarnowanych a w tych spotkaniach było ich od groma.

Co dalej z tego wynika ?. Można dość do wniosku, że za mało bramek zdobywamy, co można wywnioskować nawet z samej kadry. Formalnie mamy trzech napastników: Cinek (często kontuzjowany), Naryn (bez formy), Pryku (również bez szału). Nie przydałby się nowy dyspozycyjny napadzior ? ;)

autor: MsWoL96 2010-11-12 19:28:51

Profil MsWoL96 w Futbolowo Przydałby się.

autor: buszmen85 2010-11-15 16:23:14

Profil buszmen85 w Futbolowo img502.imageshack.us/img502/9349/statyst yki1.jpg aktualne statystyki, po zwycięstwie z FC Błonie mamy nieco lepszy bilans.. ale co ciekawe średnia liczba bramek w meczu pozostała taka sama (8+4) - 12.0 :)

autor: tinuxo 2010-11-15 19:38:52

Profil tinuxo w Futbolowo Przydałby się!:D